avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... deconectare de la sistemul centralizat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

deconectare de la sistemul centralizat

Buna ziua,
va rog sa ma informati ce trebuie sa fac ca sa ma debransez de la caldura si ce fac in cazul in care nu mi se aproba?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 14:29, 26 August 2010
In cazul in care nu vi se aproba....nu va deconectati!

Ca sa va deconectati va trebuie:
- acordul vecinilor direct afectati (sus-jos-stanga-dreapta - pereti comuni);
- avizul comitetului executiv pe cererea de deconectare cu semnatura si stampila presedintelui;
- acordul furnizorului. In lege scrie anuntarea furnizorului...da, numai ca deconectarea trebuie sa v-o faca furnizorul de agent termic.

Acestia sunt pasii in conformitate cu Legea 325/2006 - in capitolul VI, sectiunea 5, art.30, alin 2, 5-6.

Cititi si aceasta discutie
www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Joi, 26 August 2010
elga50, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proiect debransare- legal sau nu?! constanntinn constanntinn Buna seara, Doresc sa imi montez centrala de apartament( Bacau) si imi este solicitat acel proiect de debransare.Este legal acest proiect?! Din ... (vezi toată discuția)
Debransare aleakim aleakim as vrea sa stiu ce pot sa fac daca in sedinta de asociatie mi s-a refuzat semnarea cererii de debransare, pe motiv ca acesta ar duce la recalibrarea instalatie ... (vezi toată discuția)
Debransarea de la termoficare cornelpaun cornelpaun as dori sa aflu ce trebuie sa fac in cazul in care eu m-am debransat de la termoficaresi vecinu de jos nu este de acord (vezi toată discuția)