Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... deconectare de la sistemul centralizat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

deconectare de la sistemul centralizat

Buna ziua,
va rog sa ma informati ce trebuie sa fac ca sa ma debransez de la caldura si ce fac in cazul in care nu mi se aproba?
Va multumesc
In cazul in care nu vi se aproba....nu va deconectati!

Ca sa va deconectati va trebuie:
- acordul vecinilor direct afectati (sus-jos-stanga-dreapta - pereti comuni);
- avizul comitetului executiv pe cererea de deconectare cu semnatura si stampila presedintelui;
- acordul furnizorului. In lege scrie anuntarea furnizorului...da, numai ca deconectarea trebuie sa v-o faca furnizorul de agent termic.

Acestia sunt pasii in conformitate cu Legea 325/2006 - in capitolul VI, sectiunea 5, art.30, alin 2, 5-6.

Cititi si aceasta discutie
www.avocatnet.ro/content/for...
elga50, moderator