avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contracte civile , obligatia depunerii declaratiilor ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contracte civile , obligatia depunerii declaratiilor la pensii si somaj?

buna ziua!
am un contract civil incheiat cu o asociatie de proprietari pentru functia de cenzor, deasemenea am contract de munca la o societate, si sunt tare nedumerita daca trebuie sa depun declaratiile de asigurare la casa de pensii si la somaj.
deasemenea as dori sa stiu si daca trebuie depuse si de cei care au inchiat contract de mandat...........
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Contributia fnuass pentru presedintele si cenzorul asociatiei de proprietari Mitica49 Mitica49 Buna ziua, Neavand specializare in domeniul financiar-contabil, as dori sa ma lamuriti asupra urmatoarei probleme: notiunea de \"contributie de asigurari ... (vezi toată discuția)
Urgent ! taxe conventie civila theya_05 theya_05 am nevoie urgent de raspunsul la intrebarea : daca intre o persoana fizica si o asociatie de locatari se incheie o conventie civila,ce taxe si impozite trebuie ... (vezi toată discuția)
Presedinte asociatie de proprietari viorelh viorelh De la 01 ianuarie voi prelua asociatia de proprietari a blocului fiind ales in urma AG , presedintele asociatiei.In tot acest timp ma informez despre ... (vezi toată discuția)