Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Un salon de infrumusetare poate functiona ca si ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Un salon de infrumusetare poate functiona ca si intreprindere individuala?

Buna ziua. Ma intereseaza deschiderea unui salon de infrumusetare deocamdata axat doar pe servicii de bronzare (de care sa ma ocup personal) si manichiura/pedichiura (pentru care as angaja o persoana calificata). Intr-un interval de 1 an planuiesc extinderea salonului pe servivii de slabire. In ce masura acest tip de afacere ar putea functiona ca si intreprindere individuala, avand in vedere beneficiile fata de un srl (costuri mai mici, contabilitate mai simpla etc).
Va multumesc!
poate functiona ca si intreprindere individuala fara probleme.. bafta!
Da,poate functiona ca intreprindere individuala.

andymaurul
Afacerea dvs. se preteaza acestei forme - intreprindere individuala. Contabilitatea se tine in partida simpla, puteti sa aveti pana la 5 angajati.