Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale asociat la micro
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

asociat la micro

doresc sa infiintez o microintreprindere in asociatie cu cineva.Pentru a putea fi microintreprindere trebuie sa am minim un salariat.Pot avea atat calitatea de asociat cat si de salariat si in acelasi timp sa ma incadrez in conditiile impuse de codul fiscal pentru a putea functiona ca microintreprindere?
In mod cert - DA !
mersi pt. raspuns