Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... cum se face predarea documentelor gestionate in cazul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

cum se face predarea documentelor gestionate in cazul incetarii raporturilor de serviciu

sunt functionar public si ma intereseaza cadrul legal care stabileste modul in care se face predarea documentelor gestionate in perioada in care am detinut functia publica, in conditiile in care sunt incetate raporturile de serviciu. 188/1999 afisrma doar ca este obligatorie predarea documentelor...bla, bla, bla. insa ma intereseaza cum se face aceasta predare si cadrul legal care o stabileste. multumesc!
pe baza de proces verbal. atributiile d-voastra vor fi repartizate in cadrul compartimentului functionarilor care raman, sau altei persoane, in cazul in care erati singura din compartiment.
de acest aspect raspune superiorul d-voastra (seful de serviciu/birou) care intocmeste fisele postului pt. functionarii publici din subordine, si care are sarcina de a distribui atributiile postului ramas vacant, altor persoane pina la ocuparea acestui post.
ellena, utilizator