Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum se calculeaza suprafata de teren aferenta?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum se calculeaza suprafata de teren aferenta?

Buna ziua.

Am un apartament la curte comuna si as vrea sa stiu cum s-a calculat suprafata terenului aferent pentru care platesc chirie.
In functie de suprafata totala a apartamentului. Asta inseamna ca daca toate apartamentele au aceeasi suprafata, suprafata de teren aferent pentru care platiti chirie este egala cu a celorlalti proprietari. Daca sunt apartamente cu doua si cu trei camere, se va plati proportional cu suprafata apartametului.