Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... ordonanta procurorului nu este valabila pentru politia ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

ordonanta procurorului nu este valabila pentru politia rutiera daca nu ii anunti personal?

am o ordonanta datata cu 17.05.2010 a procurorului care a dispus solutionarea dosarului meu dar m-am trezit cu inca un dosar penal la data de 01.07.2010 pt.ca am circulat cu masina si la control in trafic inca figuram cu permis retinut la rutiera.la rutiera mi-au spus ca data ordonantei este valabila in fata procurorului la dosarul nou care mi s-a alcatuit caci pt.ei nu conteaza ca eu trebuia sa vin personal sa ii anunt inainte sa conduc caci ei nu au de unde sa stie ca eu nu mai sunt cercetat penal si ca singurul curier sunt eu .cica asa spune legea.oare ei nu primesc raspuns de la parchet pt.dosarul pe care l-au trimis ca sa ma judece?acum am dosar penal pt.ca nu m-am dus sa anunt rutiera, asa mi-au zis
D-voastra nu ati oferit date complete si nici nu ati fost prea clar, dar din modul in care relatati situatia e mai mult decat un abuz. Angajati un avocat.
avocat Cristina Popescu
Greseala a fost a dumneavoasta, in primul rand prostia a fost urmatoarea, nu vati dus cu rezolutia la seful politiei rutiere sa va ridicati permisul inapoi, din cate am citit pe aici cam astia sunt pasii , dupa ce se primeste rezolutia procurorului te duci fuga la seful politiei rutiere din judetul de care aparti si apoi iti primesti abcdarul inapoi. Tu figurai tot cu permisul suspendat.