Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia de inregistrare fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia de inregistrare fiscala

Toate firmele trebuie sa depuna la Finante, in 30 de zile de la infiintare, declaratia de inregistrare fiscala sau doar cele care sunt platitoare de TVA?
Toate:D
iulia53 a scris:

Toate:D

Cine trebuie sa o intocmeasca si sa o semneze, contabilul firmei?
o complecteaza contabilul firmei, dar o semneaza administratorul si o stampileaza sau o persona imputernicita :)
iulia53 a scris:

o complecteaza contabilul firmei, dar o semneaza administratorul si o stampileaza sau o persona imputernicita :)

Multumesc.
Revin cu o intrebare : daca o firma are CIF-ul, inseamna ca deja s-a inregistrat la Finante si a depus declaratia 010?