avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia de inregistrare fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia de inregistrare fiscala

Toate firmele trebuie sa depuna la Finante, in 30 de zile de la infiintare, declaratia de inregistrare fiscala sau doar cele care sunt platitoare de TVA?
Cel mai recent răspuns: amalia2009 , utilizator 14:17, 31 August 2010
Toate:D
iulia53 a scris:

Toate:D

Cine trebuie sa o intocmeasca si sa o semneze, contabilul firmei?
o complecteaza contabilul firmei, dar o semneaza administratorul si o stampileaza sau o persona imputernicita :)
iulia53 a scris:

o complecteaza contabilul firmei, dar o semneaza administratorul si o stampileaza sau o persona imputernicita :)

Multumesc.
Revin cu o intrebare : daca o firma are CIF-ul, inseamna ca deja s-a inregistrat la Finante si a depus declaratia 010?

Alte discuții în legătură

Declaratie 010 , 150 & parola revisal online romausrl romausrl Buna seara, Sunt complet confuz, am 22 ani iar recent mi-am infiintat o firma ( prestari servicii - caen: 8299 ) La inregistrare am solicitat sa nu fiu ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea firmei la adm financiara albertinap albertinap ce presupune inregistrarea unei societati la administratia financiara? Sunt taxe de platit? Cu ce acte trebuie mers acolo? (vezi toată discuția)
Contabilitatea unei firme STOICA MADALINA STOICA MADALINA Buna ziua. In cateva zile voi incepe sa tin contabilitatea unei firme, este prima data cand fac acest lucru si nu stiu foarte bine cum sa procedez. Este o ... (vezi toată discuția)