Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... probe divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

probe divort

se accepta ca si proba de divort poze in care apare sotul meu impreuna cu amanta in niste ipostaze foarte compromitatoare(cum se saruta,in camera de hotel),pozele sunt facute de cei 2,si, din intamplare am dat peste ele.S e poate sa ma dea in judecata pentru calomnie daca fac cunoscute pozele?
daca spune ca sunt pozele trucate trebuie sa plateasca expertiza
e vina lui daca le-a uitat pe cine stie unde.
daca le-ati furat atunci e altceva insa trebuie sa o dovedeasca.
treaba e sa le folositi la procesul de divort.
succes
Multumesc pentru ajutor
doberv a scris:

daca spune ca sunt pozele trucate trebuie sa plateasca expertiza
e vina lui daca le-a uitat pe cine stie unde.
daca le-ati furat atunci e altceva insa trebuie sa o dovedeasca.
treaba e sa le folositi la procesul de divort.
succes

In general judecatorii se feresc sa administreze astfel de probe.
Se limiteaza la proba cu martori daca divortul se poate pronunta fara probleme.
Fotografiile aveau succes in regimul comunist cand se divorta greu...
Mai pot avea succes cand se incearca a se dovedi imoralitatea mamei pentru a se analiza cui sa fie incredintat minorul...

avocat Claudiu Lascoschi
Doamna,

Nu-i aratati pozele bietului om ( sotul...ei ).Ii faceti fara sa vreti un rau f mare.Ginditi-va ca si el este in aceeasi situatie ca si dvs.

Mai este o posibilitate de a va impaca cu sotul dvs.?

V-ati gindit ca daca procedati in acest mod,le inlesniti calea de a forma un [bcuplu]?

Asta va doriti?

Parerea mea de femeie "rea si posesiva"]tineti-l linga dvs.pina le stricati IDILA[]si abia dupa aceea hotariti ce veti face.
silvia p, utilizator
probe cu marori