avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... probe divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

probe divort

se accepta ca si proba de divort poze in care apare sotul meu impreuna cu amanta in niste ipostaze foarte compromitatoare(cum se saruta,in camera de hotel),pozele sunt facute de cei 2,si, din intamplare am dat peste ele.S e poate sa ma dea in judecata pentru calomnie daca fac cunoscute pozele?
Cel mai recent răspuns: Carmen Muraru , Avocat 20:16, 11 Septembrie 2010
daca spune ca sunt pozele trucate trebuie sa plateasca expertiza
e vina lui daca le-a uitat pe cine stie unde.
daca le-ati furat atunci e altceva insa trebuie sa o dovedeasca.
treaba e sa le folositi la procesul de divort.
succes
Multumesc pentru ajutor
doberv a scris:

daca spune ca sunt pozele trucate trebuie sa plateasca expertiza
e vina lui daca le-a uitat pe cine stie unde.
daca le-ati furat atunci e altceva insa trebuie sa o dovedeasca.
treaba e sa le folositi la procesul de divort.
succes


In general judecatorii se feresc sa administreze astfel de probe.
Se limiteaza la proba cu martori daca divortul se poate pronunta fara probleme.
Fotografiile aveau succes in regimul comunist cand se divorta greu...
Mai pot avea succes cand se incearca a se dovedi imoralitatea mamei pentru a se analiza cui sa fie incredintat minorul...

avocat Claudiu Lascoschi
Doamna,

Nu-i aratati pozele bietului om ( sotul...ei ).Ii faceti fara sa vreti un rau f mare.Ginditi-va ca si el este in aceeasi situatie ca si dvs.

Mai este o posibilitate de a va impaca cu sotul dvs.?

V-ati gindit ca daca procedati in acest mod,le inlesniti calea de a forma un [bcuplu]?

Asta va doriti?

Parerea mea de femeie "rea si posesiva"]tineti-l linga dvs.pina le stricati IDILA[]si abia dupa aceea hotariti ce veti face.
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Septembrie 2010
silvia p, utilizator
probe cu marori

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detectivi conium conium Este admis in instanta proba cu detectivii particularii? (vezi toată discuția)
Cum acționez dacă vreau să dau în judecată un detectiv care m-a urmărit și a lăsat filmările să circule public? Bella1234 Bella1234 Cum actionez daca vreau sa dau in judecata un detectiv care m a urmarit si a lasat filmarile sa circule public?din cate stiu am acest drept,din moment ce nu s ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! noi, femeile,nu putem sa ne transformam in slugi, ... AFRODITA FRATA AFRODITA FRATA Buna ziua! Noi, femeile,nu putem sa ne transformam in slugi, prostituate ,infirmiere pentru sotii nostri. Si chiar daca am face-o ei tot se duc la amante ... (vezi toată discuția)