Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare pe perioada concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare pe perioada concediu crestere copil

Lucrez ca supraveghetor la un liceu, avand o vechime de 17 ani in aceeasi unitate si inca 1an ca suplinitor. Incepand cu 01.08.2010 voi ocupa postul de secretar sef din aceeasi unitate pentru perioada determinata (concediu pentru cresterea copilului pana la 2ani). As vrea sa stiu care va fi salariul meu, cel de secretar debutant (am facut cursuri de secretar -dactilograf respectiv cursuri de calculatoare) sau cel conform art.26, 27, 28 din Legea-cadru 330/2009. Voi putea beneficia de sporul de fidelitate si de cel de conducere? Multumesc!
Avind in vedere ca veti ocupa functia pe perioada determinata salarizarea dv, va fi cea de secretar debutant dar in limita de 30% puteti primi si sporuri