Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii oug 58 declaratii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

oug 58 declaratii

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns: lucrez in domeniul asigurarilor pe baza de contract de intermediere, fara carte de munca, adica primesc un comision la incasarile realizate, iar astazi am fost sa depun declaratiile la pensii, somaj si la sanatate insa la cea din urma nu a vrut sa mi-o primeasca doar cu venitul realizat in luna iulie si vor sa-mi ia in calcul venitul realizat in urma cu 5 ani??!! Mentionez ca mie nu mi s-a oprit in acest timp decat impozitul de 16%. Multumesc mult si astept un raspuns.
Contributia de asigurari sanatate se datoreaza de la data autorizarii ca activitate independenta in conformitate cu prevederile art. 257 din Legea sanatatii nr. 95/2006.