avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general administrator salariat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

administrator salariat?

Buna ziua. Am o firma (SRL) cu 3 asociati. Unul dintre ei este numit administrator prin statutul firmei (fara indemnizatie). Acesta se poate si angaja cu CM pe postul de director general? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: smart accounting business srl , Contabil 14:04, 9 Martie 2008
da, poate fi angajat.
daca este administrator nu poate fi si director general. Vezi legea 31/90

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Statutul unui administrator luis29 luis29 As avea si eu cateva intrebari in legatura cu statutul unui administrator 1. Un administrator, numit prin hotarare AGA, poate fi angajat la o firma cu ... (vezi toată discuția)
Administrator srl Iuliana Preda Iuliana Preda As avea si eu o nelamurire. O persoana care este angajata cu carte de munca intr-o societate cu raspundere limitata poate fi numita ulterior administrator. In ... (vezi toată discuția)
Cod cor pentru administrator srl Ice68 Ice68 Buna ziua, 1. Intr-un SRL cu 2 asociati, se poate angaja unul din ei Administrator? Daca da, ce act normativ reglementeaza aceasta situatie, fiindca stiu ca ... (vezi toată discuția)