Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general administrator salariat?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

administrator salariat?

Buna ziua. Am o firma (SRL) cu 3 asociati. Unul dintre ei este numit administrator prin statutul firmei (fara indemnizatie). Acesta se poate si angaja cu CM pe postul de director general? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
da, poate fi angajat.
daca este administrator nu poate fi si director general. Vezi legea 31/90