Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Unde trebuie sa caut o persoana?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Unde trebuie sa caut o persoana?

Buna ziua! am si eu o intrebare: trebuie sa facem susccesiunea dupa decesul parintilor nostrii. Eu sunt din Targoviste si am un frate in Bucuresti de care nu mai stiu nimic de mult timp. Cum pot sa-i aflu adresa pentru a lua legatura cu el?
Dumneavoastra trebuie sa va adresati Inspectoratului de Politie Bucuresti - Serv. Evidenta Persoanelor, cu cerere scrisa si dovada de achitare a taxei aferente si, in termen de cateva zile veti primi rezultatul.
Mult succes !!!
Despre care taxa este vorba?
Multumesc!
Persoanele fizice sau juridice pot solicita, în baza unor cereri scrise motivate, comunicarea unor date cu caracter personal din Registrul national de evidenta a persoanelor, referitoare la:
- date de stare civila (numele, prenumele, data si locul nasterii, cât si prenumele parintilor persoanelor în cauza);
- date referitoare la actele de identitate eliberate persoanelor despre care sunt solicitate informatii;
- date referitoare la domiciliile si resedintele acordate;
- date referitoare la codul numeric personal atribuit.
Taxa pentru furnizarea datelor este diferentiata în functie de volumul acestora.
Vezi mai multe pe [ link extern ] >
Cum caut o persoana din Croatia - Hartzi Ieftimova Desa. Nu am alte date decat ca a locuit in Ploiesti o perioada in perioada 1995 - 1997.
Daca a avut forme legale poate fi gasita in acea baza de date(Ploiesti), altfel mi se pare destul de greu.