Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Ce salariu de incadrare trebuie sa am?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Ce salariu de incadrare trebuie sa am?

Lucrez intr-o scoala particulara ca invatatoare cu studii superioare si salariul meu din cartea de munca este cel minim. Intrebarea mea este, daca am studii superioare nu trebuia sa se plece de la un salariu de circa 800 ron?
In invatamantul privat salariul se negociaza.
Studiile superioare se au in vedere in invatamantul preuniversitar de stat, functie de specialitatea pe care ati absolvit-o ati fi incadrata ca institutor sau profesor.