Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale subcontractanti
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

subcontractanti

vreau sa particip la o licitatie in calitate de subcontractant. trebuie prezentate si certificatele de la begetul local si stat? dar alte documente? stiu ca daca participi cu un procent mai mic de 10 % nu trebuie sa prezinti numai acordul de subcontractare alte document nu trebuie sa prezint, dar nu stiu care e legea care specifica acest lucru? va rog frumos sa ma ajutati. nu stiti legea care specifica acest lucu? va multumesc anticipat
Trebuie sa prezentati exact ce scrie in caietul de sarcini, deoarece acesta este documentul care cuprinde conditiile impuse de beneficiarul unei lucrari in vederea executarii acesteia.
Consultati caietul de sarcini, fisa de date a achizitiei si, pentru mai multa siguranta, solicitati clarificari autoritatii contractante..
Legislatie: OUG 34/2006 ; HG 925/2006.