Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act vanzare cumparare

Buna ziua! As vrea sa stiu cum este mai bine sa procedez in urmatoarea situatie. Mama mea a cumparat un imobil cu banii de la mine, fiica ei. Eu mai am o sora. Ideea este ca as vrea sa-i fac act fiicei mele. Nu am bani sa fac vanzare cumparare la notar. este bine daca fac la avocat? are vreo valoare? Daca fac donatie , sora mea poate contesta?
Va rog, astept idei din partea dvs.
Va multumesc
Instrainarile imobiliare se fac numai in frma autentica , la notar , obligatoriu.
Singura posibilitate este sa faceti act de vanzare cumparare, donatia poate fi supusa raportului, la succesiunea mamei dvs.

Nu inteleg de ce nu ati cumparat dvs ?