Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturi storno
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturi storno

Buna seara,

As dori sa adresez o intrebare legat de facturile storno (de marfa)In luna iunie 2010 am vandut anumite marfuri cu 19% TVA iar acum trebuie sa stornam unele pozitii de pe factura, cu ce cota TVA stornam 19 sau 24 %?
multumesc.
19%
cu 19%.Aveti in normele la codul fiscal, reglementarea tva-ului la discaunt.reduceri si corectii.