Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATII DE VENIT
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATII DE VENIT

OUG 58/2010 se aplica si in cazul in care ai un contract de prestari de servicii cu un venit lunar de 160 lei brut cu retinerea impozitului la sursa, fiind administrator la un bloc? Mentionez ca sunt salariat cu contract de munca individual cu perioda determinata la o alta unitateunde mi se retin toate datoriile catre bugetul de stat.
Pentru un pensionar care de asemenea are un contract de prestari de servicii ca ingrijitor de bloc si care un vent brut de 130 lei/luna, pentru acesta se aplica OUG 58/2010?
Multumesc!
buna ziua
sunt coordonator avon si pana acum cel mai mult am castigat undeva la 80 si ceva lei impozabili per luna. (adica din 80 lei mi se opreste impozitul 16% si restul banilor mi se vireaza in cont). si pentru acesti bani trebuie sa depun declaratiile ordonantei 58? si unde le depun? la agentia de somaj a sectorului unde am domiciliul? (respectiv la sanatate si pensii).

Mii de multumiri!