Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cod civil obligatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cod civil obligatii

Am fost 20 ani cadru militar . Detin un apartament in calitate de chirias, acesta fiind locuinta de serviciu. Exista legea 357/2006 care permite institutiilor publice sa vinda chiriasilor locuintele de serviciu.Conducerea unitatii refuza fara motiv sa-mi aprobe sa cumpar locuinta. Ce pot face? Ii dau in judecata sa-i oblig sa -mi vinda apartamentul?
a permite nu e egal cu a fi obligata.