Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul spor vechime
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul spor vechime

Buna ziua!
Imi puteti spune daca perioada in care angajatul a beneficiat de indemnizatia pentru cresterea copilului cu varsta de pana in 2 ani intra in calculul sporului de vechime? Multumesc!
Sunt intr-o situatie similara ca cea prezentata mai sus, referitoare la suspendarea contractului individual de munca in baza art 62 din legea 495/2004 si as dori sa-mi spuneti care este baza legala prin care se precizeaza ca perioada suspendata nu constituie vechime in munca. Va multumesc anticipat!