Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sarcina
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sarcina

Este legal ca o femeie insarcinata aflata in prenatal de la serviciu sa isi plateasca analizele de rutina cerute de medic.Mentionez ca lucrez in aceasta unitate de 9 ani.Ce as putea sa fac?
Adresati-va Casei de Asigurari de Sanatate.
se pare ca singura modalitate e sa platiti analizele si apoi sa chemati in instanta cjas... sau mai bine sa ne aducem aminte de celebra vorba cu Congo :((
@ctynn are dreptate.
Nu este decat vina statului ca nu mai sunt fonduri.
este o situatie frecventa.
stiu ca unii fosti pacienti, dupa ce si-au platit medicamentele, pansamentele etc. de pe durata spitalizarii, au castigat procesul impotriva statului (avand, fireste, dovezi: retete, chitante etc.)
alt sfat mai bun n-am sa va dau (din pacate, acesta este sistemul in care suntem jecmaniti pentru nimic.)
chiar imi pare rau ca imi dati dreptate @ smeagull cu toate ca stiu ca asta e realitatea :((