avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 256 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare destinatie imobil - din boxa in spatiu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare destinatie imobil - din boxa in spatiu locativ?

Buna ziua. in 2008 am cumparat un apartament care e compus din boxa cu suprafata x. As putea sa schimb destinatia acestuit imobil din boxa in spatiu de locuit?
Cel mai recent răspuns: cristy_cluj , utilizator 12:55, 4 Septembrie 2010
Te-ai uitat cumva peste legea aia, sau zici numai asa ca te afli in treaba?
Eu am citit-o, si nu are nicio legatura cu destinatia imobilului.
Sa fiu putin mai clar. Cui trebuie sa ma adresez pentru a ma ajuta? Unui avocat, unui expert cadastral...?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare destinatie raresaliale raresaliale Buna ziua am un apartament la demisol,am contract de vanzare cumparare,extras CF, singura problema este ca in cefeu apare apartament compus din doua boxe ... (vezi toată discuția)
Act de identitate pe locuinta etaj mansarda Ana54321 Ana54321 Buna. Vreau sa achizitionez un apartament la etajul 7/7 (trecut pt CF etaj mansarda) Apartamentul l-am gasit printr-o agentie care intermediaza vanz-cump. ... (vezi toată discuția)
Definitie apartament ContSters200727 ContSters200727 Am incheiat un antecontract de vz-cumparare in anul 2009 pentru un apartament situat la demisol, la care ni s-a anexat o copie dupa o autorizatie de construire ... (vezi toată discuția)