Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbare destinatie imobil - din boxa in spatiu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbare destinatie imobil - din boxa in spatiu locativ?

Buna ziua. in 2008 am cumparat un apartament care e compus din boxa cu suprafata x. As putea sa schimb destinatia acestuit imobil din boxa in spatiu de locuit?
Te-ai uitat cumva peste legea aia, sau zici numai asa ca te afli in treaba?
Eu am citit-o, si nu are nicio legatura cu destinatia imobilului.
Sa fiu putin mai clar. Cui trebuie sa ma adresez pentru a ma ajuta? Unui avocat, unui expert cadastral...?