Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbare destinatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbare destinatie

Buna ziua am un apartament la demisol,am contract de vanzare cumparare,extras CF, singura problema este ca in cefeu apare apartament compus din doua boxe pivnita,de un an ma zbat sa fac schinbare de destinatie,raspunsul din partea autoritatilor este nu se poate face nimica,ce sa fac numi pot face bulletin pe adresa mea plus eu locuies la adresa,am curent platesc inpozit,deci apartamentul este locuibil,va rog sa ma ajutati va mltumesc.#-o
TRebuie vazut actul care a stat la baza vanzarii, apartamentarea imobilului etc. Nu sunt de vina autoritatile daca asa ati cumparat.
Daca spatiul e comun, atunci trebuie facute demersuri la asociatie. Daca e spatiu privat, insa trecut in receptie/autorizatie ca spatiu tehnic, trebuie facuta o precizare in contractul de vanzare. Daca se poate, trebuie vazut.
Unde ati incercat schimbarea asta de destinatie? E imobil nou?