Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constatare pagube distrugere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constatare pagube distrugere

Constatarea pagubelor agricole in urma distrugerii de catre o persoana se face in prezenta ambilor parti, persoana pagubita si persoana care a pagubit. S-au se poate face doar in prezenta persoanei pagubite?
Daca constatarea se poate face doar in prezenta ambilor parti, ce se poate invoca in instanta astfel incat constatrea sa fie nula?
distrugerea a fost produsa cu intentie de catre acea persoana?
nu a fost cu intentie. concret: tatal meu a fost la pasune cu oile. dupa care s-a trezit ca este dat in judecata pentru pagube. Si apropo: Cine este in masura sa faca constatare de pagube agricole?
dorina1503, utilizator