Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Constatare pagube distrugere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Constatare pagube distrugere

Constatarea pagubelor agricole in urma distrugerii de catre o persoana se face in prezenta ambilor parti, persoana pagubita si persoana care a pagubit. S-au se poate face doar in prezenta persoanei pagubite?
Daca constatarea se poate face doar in prezenta ambilor parti, ce se poate invoca in instanta astfel incat constatrea sa fie nula?
Constatarea pagubelor se face doar de catre o comisie specializata trimisa din partea judecatorului in urma plangerii facute de pagubit.
imi spune-ti va rog si ce reglementare legala se poate invoca cu privire la acest aspect?