Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Directiva 2008/48/CE - domeniul financiar-bancar
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Directiva 2008/48/CE - domeniul financiar-bancar

Buna ziua. As dori sa stiu prin ce act normativ national se realizeaza implementarea la nivelul Romaniei a Directivei 2008/48/CE, referitoare la chestiuni din domeniul financiar-bancar?Multumesc
nu pentru orice directiva a consiliului europei sau a altor foruri internetionale se dau imediat acte normative prin care sa se realizeze implementarea ci doar actele normative care se dau dupa intrarea in vigoare a unor astfel de directive au in vedere respectarea normelor cuprinse in legislatia internationnala .
banuiesc ca va referiti la ordonanta de urgenta 50/2010 insa aceasta ordonanta a fost data cu respectarea directivei la care ati facut dvs referire.
doberv, utilizator
O.U.G. nr.50/2010

[ link extern ]

EDIT later
Nu trebuie sa confundam Consiliul Europei (care este o organizatie inernationala,ce emite rezolutii),cu institutiile Uniunii Europene,in speta Consiliul UE.;)
luiza2008, utilizator