avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 962 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... unde pot gasi formular tip pentru intreruperea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

unde pot gasi formular tip pentru intreruperea somajului?

sotul meu vrea sa intrerupa somajul ,pentru ca trebuie sa plece peste hotare ,unde as putea gasi formularult tip pentru cerere si as fi interesata daca as putea depune eu cererea deoarece trebuie sa plece urgent
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:58, 4 Septembrie 2010
formularele le gasiti pe net sau la oficiul de munca
de regula ar trebui procura speciala notariala pentru a intreprinde actele de administrare
Mergeti la Agentia de Somaj unde au toate formularele necesare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasaport, buletin expirat miha1611 miha1611 Buna ziua ! Am o prietena care locuieste cu familia ei si mama in Spania si au pasapoartele expirate si buletinele se expira peste doua luni.Are doua fetite ... (vezi toată discuția)
Schimbare c.i. persoana divortata, sentinta fara stampila ''definitiva si irevocabila'' dj_alex dj_alex salut am si eu urmatoarea problema , mama este plecata in Italia si astazi ii expira C.I mi-a trimis o procura speciala prin care ma imputerniceste pe ... (vezi toată discuția)
Reinoire buletin in londra andreazxt andreazxt Buna ziua, va adresez si eu o intrebare. Mi-a expirat buletinul de curand - se poate reinoi in Anglia? Daca da, unde trebuie sa ma duc si ce acte imi ... (vezi toată discuția)