Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punct de lucru in Romania deschis de o societate cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punct de lucru in Romania deschis de o societate cu sediu in Spania

As vrea sa stiu ce acte am nevoie pentru a deschide un punct de lucru,deoarece mi se cere pentru a prelua marfa din fabrici romanesti.As vrea sa mai stiu cat m-ar costa toate actele si alte taxe.
Multumesc.
hotararea AGA de la firma mama, persoana imputernicita sa e ocupe cu deschiderea si administrarea filialei din Romania dovada de sediu pentru filiala, capitatul social al filialei, declaratie administrator filiala, copii legalizate dupa toate actele firmei..c-am atat.. bani.. taxele la registru in jur de 5-600 lei si onoariu avocat inca pe atat..
Aveti posibilitatea sa deschideti o sucursala a societatii comerciale din Spania care este o entitate fara personalitate juridica si este in relatii de interdependenta cu societatea -mama sau sa infiintati o filiala a societatii din Spania, aceasta avand personalitate juridica( practic e noua firma la care asociatul majoritar este in genere societatea din Spania). Actele pentru sucursala le gasiti aici:
[ link extern ]
Actele pentru filiala aici:
[ link extern ]