Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Confirmare demisie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Confirmare demisie

Cand un membru fondator/asociat isi da demisia, este necesara adunarea AGA, sau mai exact care este procedura?
Multumesc.
Nu exista demisie in acest caz ci doar retragerea membrului fondator sau asociat din ONG si este necesara adunarea AGA spre a lua act de un asemenea demers
Deci sa inteleg ca el formuleaza o cerere tip retragere/demisie iar adunarea aproba aceasta cerere; este nevoie ca aceasta hotarare sa fie si ea depusa la grefa judecatoriei?Multumesc.