Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contributii PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contributii PFA

Sunt pfa impozitata in sistem
real. Prestez servicii informatice (activ independenta cf oug 58/2010).
Am depus declaratiile in august pentru luna iulie.
Acum in septembrie, depun acelasi tip de declaratii pt veniturile din luna august ?
Da, daca ati realizat venituri. Daca nu ati realizat venituri, depuneti notificari.
Doar daca veniturile obtinute nu s-au schimbat. Daca ati realizat aceleasi venituri ca in luna iulie nu mai trebuie sa depuneti declaratiile.
Dvs depunti lunar declaratii, indiferent daca Veniturile s-au schimbat sau nu.Dac nu obtineti venituri intr-o luna depunti notificari.