avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contributii PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contributii PFA

Sunt pfa impozitata in sistem
real. Prestez servicii informatice (activ independenta cf oug 58/2010).
Am depus declaratiile in august pentru luna iulie.
Acum in septembrie, depun acelasi tip de declaratii pt veniturile din luna august ?
Cel mai recent răspuns: amandeal , utilizator 15:26, 10 Septembrie 2010
Da, daca ati realizat venituri. Daca nu ati realizat venituri, depuneti notificari.
Doar daca veniturile obtinute nu s-au schimbat. Daca ati realizat aceleasi venituri ca in luna iulie nu mai trebuie sa depuneti declaratiile.
Dvs depunti lunar declaratii, indiferent daca Veniturile s-au schimbat sau nu.Dac nu obtineti venituri intr-o luna depunti notificari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare disperata: pfa - consultanta; pana azi trebuia sa depun declaratii? AndreeaFP AndreeaFP Buna seara, Vin si eu cu o intrebare destul de disperata avand in vedere situatiile in care suntem pusi in aceasta tara condusa de niste oameni ffff ... (vezi toată discuția)
Ordonanta 58/2010 mikloskinga mikloskinga Va rog să-mi răspundeţi la 2 intrebări: 1.Soţul meu este PFA -independent din 1998, de atunci plăteşte după norma de venit impozit .Acum 16% ... (vezi toată discuția)
Pfa si indemnizatie de somaj silvium silvium Buna ziua! Va supun atentiei o problema ce - cu siguranta - a mai fost dezbatuta. Ma aflu in somaj de 8 luni, iar cu indemnizatie de 6 luni. Deopotriva, de 8 ... (vezi toată discuția)