avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 744 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intampinare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intampinare

firma data in judecata pentru concediere abuziva a venit in instanta cu o intampinare solicitand mentinerea deciziei de concediere .A fost fixat un nou termen de 2 saptamani.Cum trebuie sa procedez?
Multumesc!






Cel mai recent răspuns: ctynn , utilizator 11:19, 16 Noiembrie 2010
Dvs trebuie sa sustineti ca decizia de concediere este nelegala si sa aveti pregatite probe in apararea dvs ...
Trebuie ca in acest termen sa prezint un inscris la Tribunal sau doar sa-mi sustin cauza in sedinta?
teoretic, la urmatorul termen se vor discuta probele asa ca va trebui sa fiti pregatit.
Inscrisuri, interogatoriu, martori - orice va ajuta.
Daca documentele ce le-am cerut in instanta au fost aduse(cf art 77 C.M) si vor fi sustinute in instanta de mine cum ar trebui sa procedez ca firma sa nu ceara o noua amanare?
sadridor a scris:

Trebuie ca in acest termen sa prezint un inscris la Tribunal sau doar sa-mi sustin cauza in sedinta?



Puteti sa prezentati inscrisuri.

Alte discuții în legătură

Concediere disciplinara abuziva geosau geosau buna seara, am fost concediat disciplinar abuziv de o comisie disciplinara evident partinitoare, (vezi toată discuția)
Cat poate dura procesul in cazul conflictelor de munca? ContSters140202 ContSters140202 Buna ziua, As dori sa stiu cam cat dureaza procesul in aceste cazuri,ca stiu ca ele au regim de urgenta,insa paratul nu s-a prezentat pana acum(2 ... (vezi toată discuția)
Raspuns intampinare somatie de plata @ndreea @ndreea Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat: Reprezint reclamanta intr-o cauza (ordonanta de plata OU119); la primul termen am vazut la dosar intampinarea ... (vezi toată discuția)