Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intampinare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intampinare

firma data in judecata pentru concediere abuziva a venit in instanta cu o intampinare solicitand mentinerea deciziei de concediere .A fost fixat un nou termen de 2 saptamani.Cum trebuie sa procedez?
Multumesc!

Dvs trebuie sa sustineti ca decizia de concediere este nelegala si sa aveti pregatite probe in apararea dvs ...
Trebuie ca in acest termen sa prezint un inscris la Tribunal sau doar sa-mi sustin cauza in sedinta?
teoretic, la urmatorul termen se vor discuta probele asa ca va trebui sa fiti pregatit.
Inscrisuri, interogatoriu, martori - orice va ajuta.
Daca documentele ce le-am cerut in instanta au fost aduse(cf art 77 C.M) si vor fi sustinute in instanta de mine cum ar trebui sa procedez ca firma sa nu ceara o noua amanare?
sadridor a scris:

Trebuie ca in acest termen sa prezint un inscris la Tribunal sau doar sa-mi sustin cauza in sedinta?

Puteti sa prezentati inscrisuri.