Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... relatii Asociatia sportiva comunala - Primaria comunei
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

relatii Asociatia sportiva comunala - Primaria comunei

in comuna noastra ... X s-a infiintat asociatia sportiva de fotbal, de sine statatoare cu cod fiscal atribuit, cu personalitate juridica. Prin bugetul local al comunei s-au alocat fonduri - pe baza de HCL si acestei asociatii. Inrebarea mea este urmatoarea: este necesar un contract de finantare prealabil, in baza caruia sumele sa fie virate cu op acestei asociatii, sau aceste sume se pot achita direct de catre institutie furnizorilor de servicii, bunuri, etc , daca facturile sunt emise catre institutie?
Cred ca este necesara incheierae unui contract de finantare a asociatiei sportive ...
multumesc!=D>