Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot afla anul constructiei unui imobil?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot afla anul constructiei unui imobil?

Buna ziua. Am o locuinte de vanzare pe care am mostenit-o de la bunica mea si fiind o casa mai veche, acum cand vreau s-o vand ma intreaba clientul anul constructiei iar eu nu stiu. Cum as putea sa aflu anul de constructie dat fiind faptul ca locuinta a fost cumparata cu Legea 112 ?
banuiesc,si reafirm -o supozitie persoanala-,ca evaluarea locuintei poate fi facuta de un expert...
exista un departament special la primarie unde puteti afla.
La primarie solicitati extras de carte funciara pentru informare.