avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intreprinderea individuala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intreprinderea individuala

In cazul in care sunt angajat cu carte de munca si am si o intreprindere individuala (agentie imobiliara), sunt obligat sa platesc contributii sociale de stat: cass, somaj etc ???!! Care e cuantumul acestora??? Intreprinderea individuala e infiintata din luna august 2008 si pana in prezent am incasat cam 4500 lei.

Daca o suspend pe o perioada de 3 ani platesc contributii?!!!
Cel mai recent răspuns: ernest valentino , utilizator 14:15, 9 Septembrie 2010
pensie 10,5%
somaj 0,5%
sanatate 5,5%
Contributiile de pensie 10,5%, somaj 0,5%, sanatate 5,5% se platesc la venitul realizat ???
De exemplu eu am 4300 lei incasati din 2008 pana in 2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii sociale pfa ion.tudor ion.tudor Buna ziua, va deranjez cu o intrebare, sunt PFA Taxi din 2004 si de atunci platesc contributiile sociale (pensie, somaj, sanatate) , ar trebui sa platesc in ... (vezi toată discuția)
Contributii pfa aura otelea aura otelea ce contributii trebuie sa platesc de la 1.07.2010 daca sunt PFA ce decalratii, cand si unde se depun multumesc (vezi toată discuția)
Contributii intreprindere individuala florentinadaniela florentinadaniela Buna ziua, Detin o intreprindere individuala, dar sunt angajata in alta parte cu carte de munca. As dori sa stiu ce contributii trebuie sa platesc si % din ... (vezi toată discuția)