Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intreprinderea individuala
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intreprinderea individuala

In cazul in care sunt angajat cu carte de munca si am si o intreprindere individuala (agentie imobiliara), sunt obligat sa platesc contributii sociale de stat: cass, somaj etc ???!! Care e cuantumul acestora??? Intreprinderea individuala e infiintata din luna august 2008 si pana in prezent am incasat cam 4500 lei.

Daca o suspend pe o perioada de 3 ani platesc contributii?!!!
pensie 10,5%
somaj 0,5%
sanatate 5,5%
Contributiile de pensie 10,5%, somaj 0,5%, sanatate 5,5% se platesc la venitul realizat ???
De exemplu eu am 4300 lei incasati din 2008 pana in 2010.