Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare asociatie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare asociatie

Tocmai ma documentez in incercarea de a anfiinta o asociatie (ONG) si am urmatoarea nedunerire: in actul constitutiv trebuie mentionat patrimoniul la data constituirii asociatiei dar la banca, pentru crearea contului care va reprezenta patrimoniul initial trebuie sa vi cu o copie dupa actul costitutiv, deci care a fost primul: oul sau gaina?:-/
Va multumesc mult! Am descoperit ca am si o cunostinta avocat.