Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... perioada solutionarii unui dosar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

perioada solutionarii unui dosar

- cat timp poate sta un dosr la parchet pt solutionare avand in vedere scoaterea de sub urmarire penala in urma infractiuni de influnta sub bauturile alcoolice la volan? VA MULTUMESC!:-/
nu exista un termen limita. daca crezi ca dureaza nejustificat de mult trimite o plingere prim procurorului de la parchetul unde este dosarul repartizat.
Nu poate sa maI stea pt solutionare ,din moment ce a fost solutionat.

andymaurul
nu cred ca a fost solutionat, cred ca se cunoaste doar propunerea politiei insa rezolutia procurorului nu a fost intocmita si comunicata.
Probabil doriti sa stiti daca procurorul a confirmat propunea organului de cercetare penala de a nu se incepe urmarirea penala .Nu exista un termen limita prevazut, insa asteptati solutia procurorului si daca acesta va dispune o solutie nefavorabila dvs. puteti face plangere la prim procurorul parchetului in termen de 20 de zile de la comunicarea solutiei.
NU A FOST SOLUTIONAT,E LA PARCHET SI ASTEPT SOLUTIONAREA DE PE 3 AUGUST 2010!