Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OUG 50/2010 sau\"Din putul gandirii unei banci\"
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OUG 50/2010 sau"Din putul gandirii unei banci"

Nu ma pot abtine sa nu fac publice 1-2 clauze noi, neprevazute in contractul meu initial, dar introduse in actul aditional ca urmare a oug 50/2010:

* Incetarea contractului de credit se poate face prin :
a
b
c
d
e -denuntare unilaterala

sau una mai tare:
*Imprumutatul nu are la dispozitie un mecanism extrajudiciar de reclamatie si despagubire.

Astia chiar ne cred retardati.

Ce parere aveti? :stunned:
Bine...
Am si eu o intrebare: Cand ati citi contractul, la semnare sau dupa...?
pai putea sa si semneze... cu o clauza ca sta nemancat, nebaut si nedormit 80 de ani... ce relevanta are?!:rolleyes:
Darie Tudor a scris:

Bine...
Am si eu o intrebare: Cand ati citi contractul, la semnare sau dupa...?

Nu contractul e problema, ci actul aditional la care evident voi avea obiectii
asa este....un lucru foarte important - aici trebuie vazut viciile contractului, faptul ca un act semnat ce contine clauze ilegale determina nulitatea relativa a actului si absoluta a clauzei.