avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... OUG 50/2010 sau\"Din putul gandirii unei banci\"
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

OUG 50/2010 sau"Din putul gandirii unei banci"

Nu ma pot abtine sa nu fac publice 1-2 clauze noi, neprevazute in contractul meu initial, dar introduse in actul aditional ca urmare a oug 50/2010:

* Incetarea contractului de credit se poate face prin :
a
b
c
d
e -denuntare unilaterala

sau una mai tare:
*Imprumutatul nu are la dispozitie un mecanism extrajudiciar de reclamatie si despagubire.

Astia chiar ne cred retardati.

Ce parere aveti? :stunned:
Cel mai recent răspuns: ContSters7431 , utilizator 22:32, 10 Septembrie 2010
Bine...
Am si eu o intrebare: Cand ati citi contractul, la semnare sau dupa...?
pai putea sa si semneze... cu o clauza ca sta nemancat, nebaut si nedormit 80 de ani... ce relevanta are?!:rolleyes:
Darie Tudor a scris:

Bine...
Am si eu o intrebare: Cand ati citi contractul, la semnare sau dupa...?




Nu contractul e problema, ci actul aditional la care evident voi avea obiectii
asa este....un lucru foarte important - aici trebuie vazut viciile contractului, faptul ca un act semnat ce contine clauze ilegale determina nulitatea relativa a actului si absoluta a clauzei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nedumerire act aditional iulicaa iulicaa buna seara, in AA meu scrie: \"Imprumutatul nu are la dispozitie un mecanism extrajudiciar de reclamatie si despagubire\" va rog sa-mi explice si mie ... (vezi toată discuția)
Ogu 50 adrianantn adrianantn buna ziua, amfost azi sa semnez actul aditional la contractul de credit,iar la un moment dat era urmatorul paragraf: \"imprumutatul nu are la dispozitie un ... (vezi toată discuția)
Clauza abuziva in actul aditional de munca? amnine amnine Buna ziua, Cu ceva timp in urma, am fost pus sa semnez un act aditional, practic de neconcurenta, in care este prezenta urmatorul articol: \\"Salariatul ... (vezi toată discuția)