Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU DE ODIHNA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU DE ODIHNA

BUNA SEARA.SUNT ANGAJATA LA O FIRMA DE APROX 3 LUNI. AS VREA SA STIU DACA POT SA-MI IAU CONCEDIU DE ODIHNA PANA LA SFARSITUL ANULUI. AM INTELES DE LA COLEGI CA DACA NU ITI IEI CO PE ANUL RESPECTIV FIRMA NU TI-L PLATESTE. ASTEPT UN RASP . MULTUMESC
Conform legii nu aveti dreptul sa renuntati la co pe anul 2007 si trebuie sa-l efectuati pana la sfarsitul anului. Sunt cateva exceptii in care il puteti efectua anul viitor iar acesta nu este compensat decat in cazul in care plecati din unitate.