Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionarea anticipata partiala conform Legii nr. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionarea anticipata partiala conform Legii nr. 179/2004

Buna ziua!
As dori sa stiu daca prevederile leg.179/2004 , art.14 , alin.1 , lit.b , mai sunt in vigoare , intrucat cu data de 04.08.2010 , am fost declarat inapt militar si trecut in rezerva. Nu stiu acum cum voi fi pensionat , pe caz de boala sau conf.art.14 , alin.1 , lit b , articol la care m-as incadra.
Conform Legii 118/2010 pana la 31.12.2010 nu puteti beneficia de pensie anticipata sau anticipata partiala. Veti fi pensionat cu pensie de invaliditate mai ales ca suntei declarat inapt.