avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ajutor.Sunt cercetata in stare de libecrate pt 143/2000
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ajutor.Sunt cercetata in stare de libecrate pt 143/2000


Ultima modificare: Miercuri, 22 Septembrie 2010
iwishallthebest, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 23:47, 20 Septembrie 2010
Avand in vedere gravitatea faptei, angajarea unui avocat specializat pe drept penal, care sa asiste la fiecare act de urmarire penala si care sa va reprezinte in instanta este mai mult decat esentiala imediat.
Ma surprinde ca nu s-a dat mandat de arestare, ceea ce inseamna ca, avand in vedere toate circumstantele in care s-a produs fapta si cele personale, se poate ajunge la o pedeapsa cu suspendare...drumul pana acolo este insa extrem de anevoios!

avocat Radu Stan
Exista si posibilitatea ca din lipsa de probe sa nu fie arestata dar sa fie trimisa in judecata...
Adica sa existe ceva probleme si sa fie vorba de prezumtia de nevinovatie...
Depinde si ce declaratie a dat...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detinere tigara cu "iarba" Miridraga Miridraga Cineva la un concert detinea o tigara cu \"iarba\" si a fost prins ( acesta nu consuma \"iarba\"), si-a cumparat-o din curiozitate dar nu a pucat sa o consume. ... (vezi toată discuția)
Detinere de droguri vlad94 vlad94 Buna seara, In urma unei perchezitii corporale de catre jandarmi la un concert, fiului meu i s-au gasit 1 g marijuana, i s-a luat declaratie si a fost dus la ... (vezi toată discuția)
Droguri canabis THC THC Am fost prins cu 1 prieten de diicot am fost bagat la categoria complice la trafic de canabis .Ce sanse am sa imi iau cu suspendare? si cam cat ar fi? acuma ... (vezi toată discuția)