Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ajutor.Sunt cercetata in stare de libecrate pt 143/2000
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ajutor.Sunt cercetata in stare de libecrate pt 143/2000

iwishallthebest, utilizator
Avand in vedere gravitatea faptei, angajarea unui avocat specializat pe drept penal, care sa asiste la fiecare act de urmarire penala si care sa va reprezinte in instanta este mai mult decat esentiala imediat.
Ma surprinde ca nu s-a dat mandat de arestare, ceea ce inseamna ca, avand in vedere toate circumstantele in care s-a produs fapta si cele personale, se poate ajunge la o pedeapsa cu suspendare...drumul pana acolo este insa extrem de anevoios!

avocat Radu Stan
Exista si posibilitatea ca din lipsa de probe sa nu fie arestata dar sa fie trimisa in judecata...
Adica sa existe ceva probleme si sa fie vorba de prezumtia de nevinovatie...
Depinde si ce declaratie a dat...