avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 489 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Avocatnet se incarca f greu!
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Avocatnet se incarca f greu!

De aproape doua saptamani, orice pagina a site-ului se incarca f greu.
Paginile nu se incarca pe jumatate, apare pagina alba in jur de 2 min.
Este f greu sa postezi sau sa urmaresti subiecte in acest context.

Cat priveste conexiunea mea, nu este nici o problema, intrucat celelalte site-uri se incarca instant.
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Septembrie 2010
Andra Denise Dinca, Avocat
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 14:31, 12 Septembrie 2010
Buna ziua,

Puteti scrie www.avocatnet.ro in formularul de mai jos pentru a testa viteza de incarcare a siteului, va rog?

[ link extern ] /

Rezultatele se salveaza dupa data la care s-au realizat testele, asa incat le putem urmari pentru utilizatori din mai multe retele.

Ideea e ca nu-mi dau seama de la ce anume ar putea fi problema reclamata de dvs. Si prefer sa o abordez din aproape in aproape. Daca timpul de incarcare sugerat de serviciul pingdom.com e mare, atunci o sa pot observa din ce cauze se intampla si putem remedia problemele ;)

Multumesc si o seara frumoasa.
Si mie mi se intampla acest lucru.
Am facut testul!
Ok, hai sa le luam pe rand, pentru ca vad ca testele arata maxim 14 secunde timp de incarcare.

Ce browser folositi?

Ce furnizor de internet aveti?

Problema se intampla la oricare pagina accesata? (spre exemplu, zilele trecute am rezolvat o problema de incarcare a paginii Timp Liber, din forum)

Ce scrie jos, in stanga ecranului? (de regula, scrie ceva de genul "Waiting for..."). Ma intereseaza daca scrie Waiting for Avocatnet.ro sau Waiting for Ado.Icorp.ro, etc.

Ati incercat sa accesati de la alt computer? Se intampla acelasi lucru?

Multumesc anticipat.
La mine s-a rezolvat....acum se incarca in normalul calculatorului si internetului meu!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sirbu elena sirbu elena draga avocat net ce se intampla cu acest site. mi-a ramas ca necitit un mesaj si daca intru pe optiunea mesaje private nu apare nici unul in aceasta situatie. ... (vezi toată discuția)
Probleme cu site-ul leuca_luminita leuca_luminita Buna ziua! Am de vreo cateva zile probleme cu vizualizarea anumitor sectiuni din site. Cand doresc sa vizualizez continutul unei stiri (de exemplu) imi apare ... (vezi toată discuția)
Paginile se incarca greu ContSters181996 ContSters181996 Buna ziua. Paginile avocatnet se incarca foarte greu.Nu stiu daca este de la mine sau este o problema tehnica. (vezi toată discuția)