Forum Suport Tehnic Probleme tehnice in functionarea ... Avocatnet se incarca f greu!
Discuție deschisă în Probleme tehnice in functionarea avocatnet.ro

Avocatnet se incarca f greu!

De aproape doua saptamani, orice pagina a site-ului se incarca f greu.
Paginile nu se incarca pe jumatate, apare pagina alba in jur de 2 min.
Este f greu sa postezi sau sa urmaresti subiecte in acest context.

Cat priveste conexiunea mea, nu este nici o problema, intrucat celelalte site-uri se incarca instant.
Andra Denise Dinca, Avocat
Buna ziua,

Puteti scrie www.avocatnet.ro in formularul de mai jos pentru a testa viteza de incarcare a siteului, va rog?

[ link extern ] /

Rezultatele se salveaza dupa data la care s-au realizat testele, asa incat le putem urmari pentru utilizatori din mai multe retele.

Ideea e ca nu-mi dau seama de la ce anume ar putea fi problema reclamata de dvs. Si prefer sa o abordez din aproape in aproape. Daca timpul de incarcare sugerat de serviciul pingdom.com e mare, atunci o sa pot observa din ce cauze se intampla si putem remedia problemele ;)

Multumesc si o seara frumoasa.
Si mie mi se intampla acest lucru.
Am facut testul!
Ok, hai sa le luam pe rand, pentru ca vad ca testele arata maxim 14 secunde timp de incarcare.

Ce browser folositi?

Ce furnizor de internet aveti?

Problema se intampla la oricare pagina accesata? (spre exemplu, zilele trecute am rezolvat o problema de incarcare a paginii Timp Liber, din forum)

Ce scrie jos, in stanga ecranului? (de regula, scrie ceva de genul "Waiting for..."). Ma intereseaza daca scrie Waiting for Avocatnet.ro sau Waiting for Ado.Icorp.ro, etc.

Ati incercat sa accesati de la alt computer? Se intampla acelasi lucru?

Multumesc anticipat.
La mine s-a rezolvat....acum se incarca in normalul calculatorului si internetului meu!