Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROBLEME CONCLUZII IN INSTANTA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROBLEME CONCLUZII IN INSTANTA

Am un proces pe rol la tribunal,respectiv recurs având ca obiect partaj judiciar,iesire din indiviziune privind o suprafaţă de teren.Eu reprezint pe mama mea în baza unei procuri judiciare in care este specificat ca am dreptul să reprezint la toate instanţele de toate gradele,să fac tranzacţii,să pun concluzii,etc.
Problema este că în recurs la tribunal,preşedintele instanţei nu mi-a permis să pun concluzii,deşi sunt ruda de gradul I cu intimatul şi sunt licenţiat în drept aşa cum cere art.68,pct.5,cod de proc.civ.!
Cum pot să rezolv această problemă?
Formulati concluzii scrise si dpuneti-le prin arhiva sau direct completului de judecata la termen.
avocat Cristina Popescu
o recuzare isi are rostul atata vreme cat e justificata..
Mai exact,concluziile la ce se referă si ce trebuie să cuprindă?
PS.sunt prospăt absolvent,nu pot sa le ştiu pe toate,recunosc "sunt vinovat"!
Vă mulţumesc!
miki70_is a scris:

Mai exact,concluziile la ce se referă si ce trebuie să cuprindă?

pai la ce concluzii...
concluzii se pun si pe cerere de amanare si pe probe si..pe fond..
care-i intrebarea:)

concluziile reprezinta opinia dvs ..despre cererea in discutie/spetza
ContSters163072, utilizator
nu aveti de ce sa cereti recuzarea. mai de graba cereti amanarea pronuntarii pentru a va da un timp pentru a depunde concluzii scrise, adica sa scrieti ce argumente aveti dvs in sustinerea cererii sau dupa caz, in aparare.