avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PROBLEME CONCLUZII IN INSTANTA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PROBLEME CONCLUZII IN INSTANTA

Am un proces pe rol la tribunal,respectiv recurs având ca obiect partaj judiciar,iesire din indiviziune privind o suprafaţă de teren.Eu reprezint pe mama mea în baza unei procuri judiciare in care este specificat ca am dreptul să reprezint la toate instanţele de toate gradele,să fac tranzacţii,să pun concluzii,etc.
Problema este că în recurs la tribunal,preşedintele instanţei nu mi-a permis să pun concluzii,deşi sunt ruda de gradul I cu intimatul şi sunt licenţiat în drept aşa cum cere art.68,pct.5,cod de proc.civ.!
Cum pot să rezolv această problemă?
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 18:54, 12 Septembrie 2010
Formulati concluzii scrise si dpuneti-le prin arhiva sau direct completului de judecata la termen.
avocat Cristina Popescu
o recuzare isi are rostul atata vreme cat e justificata..
Mai exact,concluziile la ce se referă si ce trebuie să cuprindă?
PS.sunt prospăt absolvent,nu pot sa le ştiu pe toate,recunosc "sunt vinovat"!
Vă mulţumesc!
miki70_is a scris:

Mai exact,concluziile la ce se referă si ce trebuie să cuprindă?



pai la ce concluzii...
concluzii se pun si pe cerere de amanare si pe probe si..pe fond..
care-i intrebarea:)


concluziile reprezinta opinia dvs ..despre cererea in discutie/spetza
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Septembrie 2010
ContSters163072, utilizator
nu aveti de ce sa cereti recuzarea. mai de graba cereti amanarea pronuntarii pentru a va da un timp pentru a depunde concluzii scrise, adica sa scrieti ce argumente aveti dvs in sustinerea cererii sau dupa caz, in aparare.

Alte discuții în legătură

Apel bianca2012 bianca2012 Buna ziua. Pe 10 sept am al doilea termen la apel. Intimatul la primul termen a cerut amanare pt depunere intampinare. Eu nu ar fi trebuit sa primesc cu 5 zile ... (vezi toată discuția)
Recurs gavriila gavriila Am facut recurs intr-un proces civil. Am recuzat primul complet iar la prima infatisare cu noul complet am constatat ca intimatii nu au depus intampinare. Ba ... (vezi toată discuția)
Litigiu de munca- ce urmeaza? ContSters161342 ContSters161342 Buna ziua, In cadrul litigiului de munca cu angajatorul(eu fiind reclamanta),la primul termen de judecata am primit ,,Intampinarea\".Acum urmeaza sa raspund ... (vezi toată discuția)