Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general divizarea partiala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

divizarea partiala

o societate in divizare partiala, mai poate fi executata silit? care sunt pasii?
In ce stadiu e divizarea, respectiv cand s-a inregistrat la registrul comertului hotararea AGA de divizare pentru publicare in Monitorul Oficial? In conformitate cu art. 246 raportat la art. 62 din Legea nr. 31/1990 a societatilor comerciale daca va incadrati in termen puteti face opozitie la hotararea de divizare. SUCCES!
ar putea exista posibilitatea executarii sentintei proportional cu cota parte divizata. cele doua societati, societatea mama si cea rezultata in urma divizarii impart activul si pasivul existent la data aprobarii divizarii. eu zic ca se poate...