Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... douã evaluãri
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

douã evaluãri

Am un proces la CEDO , în legătură cu o despăgubire în bani pentru un teren ,pentru care a fost făcută o evaluare de un expert judiciar în anul 2003 cînd m-am apucat de proces. Anul ăsta mă trezesc cu un evaluator de la ANRP care mi-a făcut altă evaluare mai mare. Evaluatorul al doilea a venit datorită presiunilor de la CEDO. întrebarea mea este- Care evaluare mi se ia în calcul de către ANRP , în cazul că mi se va emite o Hotărîre Jud. de la CEDO înainte de emiterea titlului de evaluare de către ANRP? Mulțumesc anticipat.
Posibil cea de-a doua evaluare se va lua in calcul ...