Forum Discuţii juridice Executare silită probleme cu bancile
Discuție deschisă în Executare silită

probleme cu bancile

Buna ziua sper sa ma ajute cineva si pe mine cu un raspuns.fratele meu a luat mai multe credite de nevoi personale dar nu a mai platit ratele de aproape 1 an el find plecat din tara.As vrea sa stiu daca se poate face executare silita a bunurilor noastere a bunurilor parintilor mei desi ei nu au girat sau nu au semnat nimica.Toata ziua ne vin scrisori cu amenintare de executare silita,Am citit un reportaj pe un site ca iti poate lua si casa daca ai credite de nevoi personale daca suma imprumutata este mai mare de 5000 de euro.#-o
executarea silita se poate face doar asupra bunurilor debitorului sau garantului, daca dumneavoastra sau parintii nu ati garantat atunci nu trebuie sa va faceti probleme
Daca nu ati semnat ca giranti nu va paote executa nimeni pe bunurile dvs.
Vor fi executate bunurile si veniturile fratelui dvs,
daca are.
pai si daca el nu are nimic pe numele lui,absolut nimica.Cei de la firmele de recuperare pot veni la noi acasa sa ne ameninte sau ieie ceva din casa?Momentan nu a venit nimeni la noi acasa,,,,,,dar cine mai stie pe criza asta
:O
important, daca cumva vine cineva la voi la usa, e sa nu se sperie parintii si sa semneze ceva angajamente de plata.
nu au ce cauta la voi in casa si nu va pot executa silit daca nu ati semnat acel contract
ce anume ar putea sa imi deie sa semnez daca ar aparea la mine acasa?
:O,metionez ca firma este din Bucuresti iau noi stam langa timisoara......
byanca19, utilizator