avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general concediu medical sarcina si leuzie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

concediu medical sarcina si leuzie

Buna .va rog poate ma poate ajuta si pe mine cineva??#-o
Avem la firma unde lucrez o angajata care este insarcinata in luna a 7-a si a fost angajata doar cu o luna in urma;inainte a fost in somaj si am angajat-o fara intrerupere.Acum si-a luat CM si nu stiu cum sa-i calculez baza de calcul si medicalul.Va rog poate ma poate ajuta cineva.:(( :((

Alte discuții în legătură

Indemnizatie cc madimadi madimadi Buna seara, sunt in somaj de 6 luni si sunt insarcinata in 2 luni,daca termin somajul si ma angajez pana la nastere am dreptul la indemnizatie?(somajul il iau ... (vezi toată discuția)
Calcul ajutor somaj sdaniel sdaniel Buna ziua, Din cate am inteles din discutiile de pe acest forum, calculul idemnizatiei de somaj este:75% din salariul de baza minim pe tara (450RON) la care ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu concediu prenatal n_constantin n_constantin Buna ziua! Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu calcul salariului pt concediul prenatal. Am incercat sa inteleg singura de pe net, dar nu am reusit... Sunt ... (vezi toată discuția)