avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... reziliere contract vodafone
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

reziliere contract vodafone

conf. legii 161/2010 mai trebuie sa platesc taxa de reziliere
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Silvia Hulpus , Consilier juridic 22:24, 15 Septembrie 2010
Depinde.
Da, in cazul in care la incheierea abonamentului ati beneficiat de vreo oferta sau promotie, in cazul in care solicitati rezilierea inainte de implinirea termenului contractual
Drepturile partilor referitoare la o justa despagubire nu vor fi afectate in cazul denuntarii unilaterale

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere abonament orange andreyc1986 andreyc1986 buna ziua. am un abonament orange si mai am o perioada contractuala de 5 luni. ma intereseaza daca pot sa renunt la abonament pana la expirarea contractului , ... (vezi toată discuția)
Contract telefonie mobila axw axw Buna ziua, Din motive personale as vrea sa renunt la un abonament Orange dar stiu ca se cere taxa de reziliere adica sa platesc abonamentul pe lunile ramase ... (vezi toată discuția)
Rezilierea fara taxe a abonamentelor la internet pirlog_mihai pirlog_mihai Am un contract cu firma RDS-RCS incheiat pe data de 28/09/2012 pe o perioada de 18 luni,in primele 6 luni beneficiind de o reducere de 50% din pretul normal al ... (vezi toată discuția)