avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copilul vrea in excursie in strainatate cu scoala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copilul vrea in excursie in strainatate cu scoala

Buna ziua! Sunt divortata, dar divortul inca nu este definitiv si irevocabil. Copilul meu de 15 ani vrea sa mearga in excursie cu scoala. El se afla in tara cu tatal lui, eu ma aflu in strainatate. Cum imi pot da acordul sa iasa din tara fara sa fiu nevoita sa ma intorc in tara numai pentru a rezolva aceasta situatie?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Seashell , utilizator 15:53, 16 Septembrie 2010
va dati acordul pprin procura autentificata la oficiul consular
prin procura autentificata cu apostila.
la consulat va costa mai putin. trebuie sa stiti destinatia, perioada si datele insotitorului
puteti face procura ori la notariat ori la consulat.
Multumesc mult pentru ajutor! =D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gasirea si inchiderea tatalui Bubllegum18 Bubllegum18 Buna ziua. Eu am un baiat de 16 ani, tatal lui l-a parasit la 1 an, a incercat sa scape de copil fara ca eu sa stiu ce face el, apoi mi-am recuperat baiatul si ... (vezi toată discuția)
Pasaport lorry10 lorry10 Buna ziua, as dori sa aflu conditiile pt eliberarea pasaportului pt fiul meu in varsta de opt ani.Am divortat de sotul meu,am castigat custodia copilului,am ... (vezi toată discuția)
Acte pentru calatorie in strainatate a unui minor maryglesnea maryglesnea Buna ziua! Va rog sa binevoiti sa ma ajutati cu informatii referitoare la iesirea din tara pentru un minor. Am o fetita de 15 ani si am divortat de tatal ei ... (vezi toată discuția)