Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Copilul vrea in excursie in strainatate cu scoala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Copilul vrea in excursie in strainatate cu scoala

Buna ziua! Sunt divortata, dar divortul inca nu este definitiv si irevocabil. Copilul meu de 15 ani vrea sa mearga in excursie cu scoala. El se afla in tara cu tatal lui, eu ma aflu in strainatate. Cum imi pot da acordul sa iasa din tara fara sa fiu nevoita sa ma intorc in tara numai pentru a rezolva aceasta situatie?
Multumesc
va dati acordul pprin procura autentificata la oficiul consular
prin procura autentificata cu apostila.
la consulat va costa mai putin. trebuie sa stiti destinatia, perioada si datele insotitorului
puteti face procura ori la notariat ori la consulat.
Multumesc mult pentru ajutor! =D>