Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Programare in instanta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Programare in instanta

Cine poate sa-mi raspunda la o intrebare/nedumerire:
Pe baza caror criterii un dosar de contestare a deciziei de pensionare, depus astazi 15 septembrie 2010, a fost programat pe 2 sept. 2011 ?!
Cu deosebita consideratie si multumiri anticipate.
cred ca este o eroare. nu cred sa se dea termen la un an de zile.
Nu este nici o eroare.Este realitatea instantelor din Bucuresti, care sunt foarte solicitate.Faceti cerere de preschimbare a termenului, daca aveti motive temeinice!
Numarul litigiilor care au ca obiect asigurari sociale este foarte mare iar judecatorii de la sectiile / completele de asigurari sociale sunt extrem de putini. Formulati cerere de preschimbare a termenului dar, daca nu aveti motive temeinice, instanta nu va preschimba termenul intrucat litigiile de asigurari sociale nu se judeca in regim de urgenta.