Forum Discuţii juridice Executare silită banca a reziliat contr. si vrea sa-mi ia apartamentul
Discuție deschisă în Executare silită

banca a reziliat contr. si vrea sa-mi ia apartamentul

am doua contr. diferite cu aceeasi banca,ambele garantate cu acelasi apartament. am facut cerere de reesalonare a ratelor intrucat eu si sotia suntem bugetari.banca nu vrea spunand ca a reziliat unul din contracte deja ,ca a trimes notificare de executare silita(evacuare) . eu nu am fost anuntat in legatura cu acestea ,iar banca nu vrea sa mai colaboreze .nici extrasele de cont nu vrea sa mii le elibereze motivand ca Bucurestiul se ocupa cu aceasta.daca i-mi ia apartamentul ce se intampla cu primul credit care are ipoteca pe acest apartament.mi s-a spus ca nu stiu ce raspuns sa dea. Va rog doresc un raspuns competent ce se poate face?
Va multumesc anticipat
sunt intr-o situatie asemanatoare.nu am platit banca,pe 27 sept.implinesc o luna.nu mi-au apropbat cererea de reesalonare a ratelor si nu mai reusesc sa platesc ratele.in cat timp ma pot evacua.daca valoarea apartamentului nu acopera datoria care o am catre banca ce se intampla?va rog sa-mi raspundeti.multumesc.